Zásielky mimo rozsah doručovacej služby.

Autor: Ingrid Galbavá | 13.1.2011 o 16:43 | (upravené 13.1.2011 o 17:13) Karma článku: 5,92 | Prečítané:  2710x

Veľakrát sa stáva, že nájdete v schránke lístok, na ktorom je napísané „zásielka mimo rozsah dor. služby“. Čo to vlastne znamená ? Znamená to, že zásielku nemožno doručiť pre jej neštandardné rozmery, alebo jej rozmery síce spĺňajú poštové podmienky, ale nespĺňa ich vaša schránka. Ako v tomto prípade postupovať podľa poštových podmienok ?

Budem citovať : 5.1.1. Doručovanie Listy doručuje SP do domových listových schránok, pokiaľ nie sú zaťažené doplatným. Ak listy nie je možné pre ich rozmery vložiť do domovej listovej schránky, poštový doručovateľ zanechá v domovej listovej schránke písomné oznámenie o ich uložení na pošte. Ak poštový doručovateľ v daný deň doručuje adresátovi aj zásielky, ku ktorým sa vyžaduje potvrdenie prevzatia, odovzdá mu zároveň aj list, ktorý nebolo možné pre jeho rozmery vložiť do domovej listovej schránky. http://www.posta.sk/subory/342/postove-podmienky-list-vnutrostatny-styk.pdf Takže, ak vám doručovateľ, napriek tomu, že ste doma, nedoručí zásielku priamo do bytu, pretože je mimo rozsah dor.služby, ale nie je doporučená, neporušuje tým poštový poriadok. Je na jeho rozhodnutí, či vám ju napriek tomu, že je zásielkou obyčajnou doručí až do bytu, alebo ju oznámi. To zväčša záleží na množstve pošty, ktorú v ten deň doručuje. Toto je tiež jedna z vecí, s ktorou sa pri práci stretávam , ale nie je porušením poštového poriadku. Rovnako sa to vzťahuje na zásielky z cudziny, ktoré nie sú určené do vlastných rúk, alebo nevyžadujú potvrdenie prevzatia. Takže, ak najbližšie nájdete v schránke lístok a na pošte si povzdychnete : “Kvôli tomuto som sa mal trepať na poštu ? Veď to nie je nič dôležité .” Vedzte, že práve z toho istého dôvodu vám to nebolo doručené až domov.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V bašte Smeru deti chorľavejú a starším sa cnie za socializmom

Baníci cítia krivdu, keď niekto kritizuje umelé dotovanie Hornonitrianskych baní vládou. Na ťažkú prácu nedajú dopustiť.


Už ste čítali?